Pioneer
PN24-551-24U
Pioneer - 24” Class LED HD Xumo Smart TV
24"
HD LED
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Xumo TV |
| Voice Assistant | No |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 100mm x 100mm |
| Dimensions (with stand) | W: 21.9" × H: 14.7" × D: 6.2" |
| Dimensions (without stand) | W: 21.9" × H: 13.1" × D: 3.3" |
| Weight (with stand) | 6 lbs |
| Weight (without stand) | 5.7 lbs |
| Model Year | 2024 |
| UPC | 600603304910 |
| Best Buy SKU | 6569626 |