Sony
KD32W830K
Sony - 32" Class W830K HD LED Google TV (2022)
32"
HD LED
- HDR color and contrast See natural and precise picture quality with a wide array of colors and High Dynamic Range (HDR) contrast.
- Enhanced clarity Discover picture quality full of rich, real-world detail and texture with reduced noise, powered by X-Reality PRO.
- Intelligent motion handling Experience blur-free picture quality in fast-moving sports and action-packed movies powered by Motionflow XR.
- Premium smart TV Google TV with Google Assistant organizes your favorite content all in one place. Stream from Netflix, Disney+, Apple TV, HBO Max, Amazon Prime Video, Peacock and many more.
Rediscover the excitement of movies and games with stunning HDR contrast powered by X-Reality PRO technology. Google TV with Google Assistant makes it easy to find content from your favorite streaming apps.
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 32" class (31.6" actual) |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| HDR Formats | HDR 10, Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Smart TV | Yes — Google TV |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| Surround Formats | DTS Digital Surround |
| HDMI Inputs | 3 |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 300mm x 300mm |
| Dimensions (with stand) | W: 28.8" × H: 18.4" × D: 7.5" |
| Dimensions (without stand) | W: 28.8" × H: 17.3" × D: 3" |
| Weight (with stand) | 11.1 lbs |
| Weight (without stand) | 10.6 lbs |
| Model Year | 2022 |
| UPC | 027242924369 |
| Best Buy SKU | 6505561 |