Sony
OBX-KD75X80CK
Sony - Refurbished 75" Class X80CK Series LED 4K UHD Smart TV
75"
4K LED
Dolby Vision
- 4K HDR Processor X1 Intelligent TV processing delivers a picture that is smooth and clear, full of rich colors and detailed contrast.
- TRILUMINOS PRO Rediscover everything you watch with billions of accurate colors and see impressive picture quality that is natural and beautiful.
- Google TV with Google Assistant Organizes your favorite content all in one place. Stream from Netflix, Disney+, Apple TV, HBO Max, Peacock and many more. Also, stream from your Apple device with AirPlay support.
- Enhanced Entertainment with HDR and Dolby Vision Experience immersive and engaging cinematic content as the creator intended with support for Dolby Vision & Atmos.
- Enhanced gaming picture quality Enhance your gaming experience with exclusive features for the PlayStation to improve gaming picture quality.
- Flush surface design Your eyes naturally focus on the immersive big picture with a flush surface narrow bezel design.
- Motionflow XR See blur-free picture quality in fast-moving sports and action-packed movies.
- 4K X-Reality PRO Bring back lost texture and detail and see all your content upscaled to 4K resolution.
This product has been REFURBISHED. Enjoy a smart Google TV experience equipped with the picture processing power to make everything you watch feel so real. Advanced image processing from the 4K HDR Processor X1 and TRILUMINOS PRO gives details and color a boost for picture that feels natural and immersive.
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 75" class (74.5" actual) |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| HDR Formats | HDR 10, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision |
| Smart TV | Yes — Google TV |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| Surround Formats | DTS Digital Surround |
| HDMI Inputs | 4 |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 300mm x 300mm |
| Dimensions (with stand) | W: 66" × H: 41" × D: 16.3" |
| Dimensions (without stand) | W: 66" × H: 37.9" × D: 2.9" |
| Weight (with stand) | 73.6 lbs |
| Weight (without stand) | 71 lbs |
| Model Year | 2023 |
| UPC | 691835222240 |
| Best Buy SKU | 6595133 |