SunBriteTV
SB-V3-55-4KHDR-BL
SunBriteTV - Veranda 3 Series 55" Class LED Outdoor Full Shade 4K UHD Smart Android TV (2022)
55"
4K LED
120Hz
Dolby Vision
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Full Array Local Dimming |
| Screen Size | 55" class (54.6" actual) |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| HDR Formats | Dolby Vision |
| Smart TV | Yes — Android TV |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| Surround Formats | Dolby Atmos, IMAX Enhanced |
| HDMI Inputs | 4 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 400mm x 400mm |
| Dimensions (with stand) | W: 49.8" |
| Dimensions (without stand) | W: 49.8" × H: 29.3" × D: 4" |
| Weight (without stand) | 47 lbs |
| Model Year | 2022 |
| UPC | 842822056229 |
| Best Buy SKU | 6501321 |