Samsung
UN32N5300AFXZA
Samsung - 32" Class N5300 Series LED Full HD Smart Tizen TV (2018)
32"
1080p LED
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Edge Lit |
| Screen Size | 32" class (31.5" actual) |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| HDR Formats | HDR 10 |
| Smart TV | Yes — Tizen |
| Voice Assistant | No |
| Surround Formats | Dolby Digital Plus |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 100mm x 100mm |
| Dimensions (with stand) | W: 28.9" × H: 18.2" × D: 6.4" |
| Dimensions (without stand) | W: 28.9" × H: 17.3" × D: 3.1" |
| Weight (with stand) | 9.5 lbs |
| Weight (without stand) | 9.3 lbs |
| Model Year | 2018 |
| UPC | 887276258645 |
| Best Buy SKU | 6202106 |