Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Edge Lit |
| Screen Size | 24" class (23.6" actual) |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — webOS |
| Voice Assistant | Other |
| Surround Formats | Dolby Audio |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 75mm x 75mm |
| Dimensions (with stand) | W: 22.2" × H: 14.4" × D: 5.9" |
| Dimensions (without stand) | W: 22.2" × H: 13.4" × D: 5" |
| Weight (with stand) | 7.3 lbs |
| Weight (without stand) | 7.2 lbs |
| Model Year | 2022 |
| UPC | 195174037317 |
| Best Buy SKU | 6506779 |