Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Roku TV |
| Voice Assistant | Not Applicable |
| Surround Formats | Dolby Audio |
| HDMI Inputs | 3 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 200mm x 200mm |
| Dimensions (with stand) | W: 21.1" × H: 14" × D: 5.7" |
| Dimensions (without stand) | W: 21.1" × H: 12.6" × D: 2.8" |
| Weight (with stand) | 4.9 lbs |
| Weight (without stand) | 4.6 lbs |
| Model Year | 2026 |
| UPC | 829610009445 |
| Best Buy SKU | 6670263 |