Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class (23.8" actual) |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Fire TV |
| Voice Assistant | Amazon Alexa |
| Surround Formats | DTS Virtual:X |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 200mm x 200mm |
| Dimensions (with stand) | W: 21.2" × H: 14.4" × D: 6.5" |
| Dimensions (without stand) | W: 21.2" × H: 12.6" × D: 2.6" |
| Weight (with stand) | 5.3 lbs |
| Weight (without stand) | 5.3 lbs |
| Model Year | 2025 |
| UPC | 600603311796 |
| Best Buy SKU | 6614067 |