Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class (23.6" actual) |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Fire TV |
| Voice Assistant | Amazon Alexa |
| Surround Formats | DTS Virtual:X |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 100mm x 100mm |
| Dimensions (with stand) | W: 21.1" × H: 14.3" × D: 7" |
| Dimensions (without stand) | W: 21.1" × H: 12.5" × D: 2.3" |
| Weight (with stand) | 5.2 lbs |
| Weight (without stand) | 5 lbs |
| Model Year | 2025 |
| UPC | 600603311789 |
| Best Buy SKU | 6616017 |