Specifications
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Screen Size | 50" class |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 480 Hz |
| Smart TV | No |
| HDMI Inputs | 3 |
| USB Ports | 3 |
| VESA Mount | 1000mm x 700mm |
| Dimensions (with stand) | W: 38.2" |
| Dimensions (without stand) | W: 38.2" × H: 22" × D: 22" |
| Weight (without stand) | 19.4 lbs |
| Model Year | 2023 |
| UPC | 887276758084 |
| Best Buy SKU | 6559081 |