Specifications
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Screen Size | 75" class |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | No |
| HDMI Inputs | 3 |
| USB Ports | 3 |
| VESA Mount | 1000mm x 700mm |
| Dimensions (with stand) | W: 66.2" |
| Dimensions (without stand) | W: 66.2" × H: 37.8" × D: 37.8" |
| Weight (without stand) | 73.6 lbs |
| Model Year | 2023 |
| UPC | 887276757254 |
| Best Buy SKU | 6559082 |