Specifications
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Screen Size | 65" class |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | No |
| HDMI Inputs | 3 |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | No VESA wall mount pattern |
| Dimensions (with stand) | W: 57.4" |
| Dimensions (without stand) | W: 57.4" × H: 32.8" × D: 1.1" |
| Weight (without stand) | 47.4 lbs |
| Model Year | 2023 |
| UPC | 887276757247 |
| Best Buy SKU | 6560968 |