Specifications
| Display Type | OLED |
|---|---|
| Screen Size | 65" class |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| HDR Formats | Dolby Vision, HDR 10, Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Smart TV | Yes — webOS |
| Voice Assistant | Amazon Alexa |
| Surround Formats | Dolby Atmos |
| HDMI Inputs | 4 |
| HDMI ARC | eARC |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 300mm x 200mm |
| Dimensions (with stand) | W: 57" × H: 35.3" × D: 9.3" |
| Dimensions (without stand) | W: 57" × H: 32.8" × D: 1.8" |
| Weight (with stand) | 38.1 lbs |
| Weight (without stand) | 37.7 lbs |
| Model Year | 2025 |
| UPC | 195174106099 |
| Best Buy SKU | 6633087 |