Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class |
| Resolution | HD (HD (720p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Xumo TV |
| Voice Assistant | No |
| Surround Formats | Dolby Atmos, Dolby Digital |
| HDMI Inputs | 3 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 75mm x 75mm |
| Dimensions (with stand) | W: 21.6" × H: 14.5" × D: 6.1" |
| Dimensions (without stand) | W: 21.6" × H: 12.9" × D: 2.6" |
| Weight (with stand) | 5 lbs |
| Weight (without stand) | 4.8 lbs |
| Model Year | 2025 |
| UPC | 813784024069 |
| Best Buy SKU | 6643733 |