Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 15" class (15.6" actual) |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Google TV |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | eARC |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 400mm x 400mm |
| Dimensions (with stand) | W: 14.7" |
| Dimensions (without stand) | W: 14.7" × H: 0.4" × D: 8.9" |
| Weight (without stand) | 4 lbs |
| Model Year | 2024 |
| UPC | 602581981220 |
| Best Buy SKU | 6662917 |