Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 24" class |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Google TV |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| HDMI Inputs | 1 |
| HDMI ARC | eARC |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 400mm x 400mm |
| Dimensions (with stand) | W: 23.5" |
| Dimensions (without stand) | W: 23.5" × H: 16" × D: 1.6" |
| Weight (without stand) | 14.8 lbs |
| Model Year | 2024 |
| UPC | 810079229413 |
| Best Buy SKU | 6662920 |