Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 65" class |
| Resolution | 4K (4K (2160p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — webOS |
| Voice Assistant | Other |
| Surround Formats | 3D Sound Plus |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | 400mm x 200mm |
| Dimensions (with stand) | W: 58.4" |
| Dimensions (without stand) | W: 58.4" × H: 34.1" × D: 3.6" |
| Weight (without stand) | 99.2 lbs |
| Model Year | 2025 |
| UPC | 810111501552 |
| Best Buy SKU | 6578696 |