Specifications
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Screen Size | 32" class |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — Android TV |
| Voice Assistant | Not Applicable |
| HDMI Inputs | 1 |
| USB Ports | 2 |
| VESA Mount | No VESA wall mount pattern |
| Dimensions (with stand) | W: 28.9" × H: 55.5" × D: 16.6" |
| Dimensions (without stand) | W: 28.9" × H: 17.1" × D: 1.8" |
| Weight (with stand) | 33.1 lbs |
| Weight (without stand) | 33.1 lbs |
| Model Year | 2024 |
| UPC | 810111501514 |
| Best Buy SKU | 6587985 |