Specifications
| Display Type | LED |
|---|---|
| Backlight | Direct Lit |
| Screen Size | 27" class |
| Resolution | 1080p (Full HD (1080p)) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Smart TV | Yes — webOS |
| Voice Assistant | Other |
| Surround Formats | Dolby Audio |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI ARC | ARC |
| USB Ports | 1 |
| VESA Mount | 75mm x 75mm |
| Dimensions (with stand) | W: 24.1" |
| Dimensions (without stand) | W: 24.1" × H: 15.7" × D: 3.6" |
| Weight (without stand) | 12.6 lbs |
| Model Year | 2022 |
| UPC | 195174033722 |
| Best Buy SKU | 6506776 |